فانوس

وب سایت شخصی محمد شاکری موحد

گزارش تصویری سفر به قشم

اردیبهشت ماه سال 95 به همت و با همکاری کانون راهنمایان گردشگری، به مدت 3 روز و به اتفاق جمعی از وبلاگ‌نویسان فعال در حوزه‌ی گردشگری، برای شرکت در جشنواره‌ی سفرنامه‌نویسی، میهمان سازمان توسعه و عمران منطقه‌ی آزاد قشم بودیم.

قرار بود فعالان گردشگری در فضای مجازی طی چند روز اقامت در جزیره‌ی قشم از جزیره و جاذبه‌های گردشگری اون بازدید کنن و سفرنامه‌ی خودشون رو در سایت یا وبلاگشون منتشر کنن.

این اتفاق افتاد و ماحصل اون گزارشی بود که در پست قبل تقدیم دوستان شد، این پست هم گزارشی با محوریت تصویر از همون سفر هست، برای دوستانی که فرصت یا علاقه‌ای برای خوندن متن‌های نسبتا طولانی ندارن. امیدوارم به اندازه کافی گویا باشه...

پاسگاه مرزبانی و لنج‌های به گل نشسته...

طبق قانون ایران، وسایل نقلیه‌ای که برای حمل غیرقانونی کالا (قاچاق) استفاده می‌شوند،

به نفع دولت توقیف می‌گردند.

ادامه مطلب...

سفر به قشم

مقدمه:

صبح یکی از روزهای اوایل فروردین ماه بود که از طریق یکی از دوستان از برگزاری جشنواره‌ای برای بلاگرهای سفرنویس در جزیره‌ی قشم، به میزبانی سازمان توسعه‌ی قشم و با هدف معرفی جاذبه‌های گردشگری جزیره در فضای مجازی، باخبر شدم.

پس از ثبت نام و سایر مقدمات و هماهنگی‌ها، بالاخره این سفر در تاریخ 6 تا 10 اردیبهشت با حضور 28 نفر از دوستان فعال در حوزه‌ی سفرنامه نویسی برگزار شد؛ که در ادامه، روایت خودم از این سفر رو - که برای اولین بار به این جزیره اتفاق می‌افتاد - با دوستان خوبم به اشتراک می‌گذارم...

ادامه مطلب...

ایران گردی در نوروز / قسمت دوم

چاپ

نوروز امسال با 3 نفر از دوستانم در گروه کوهنوردی مهر سفری کوهنوردی – گردشگری داشتیم به چند استان کشور (از سیستان شروع کردیم و صعود قله تفتان، پس از اون کرمان، فارس، بوشهر و آخر سر کهگیلویه وبویراحمد) حاصل این سفر یک گزارش صعود قله (که در پست های قبل تقدیم شد)، 2 گزارش تصویری (پست قبلی و همین پست) و چند گزارش گردشگری (به زودی در 3 پست) هست که به امید مفید بودن به مرور منتشر می گردد.

همینجا از همسفران خوبم، حمید، شاهرخ و مصطفی که باعث شدن این سفر تقریبا 10 روزه یکی از بهترین سفرهای عمرم بشه تشکر میکنم.

برخی از عکسهای این گزارش توسط حمید (قاسمی زاده) عزیز گرفته شده!

 

یک عصر فوق العاده زیبا در ساحل خلیج همیشگی فارس

روستای گلستان (بالنگستان قدیم) بین دلوار و دیّر / استان بوشهر

ادامه مطلب...

ایران گردی در نوروز / قسمت اول

چاپ

نوروز امسال با 3 نفر از دوستانم در گروه کوهنوردی مهر سفری کوهنوردی – گردشگری داشتیم به چند استان کشور (از سیستان شروع کردیم و صعود قله تفتان، پس از اون کرمان، فارس، بوشهر و آخر سر کهگیلویه وبویراحمد) حاصل این سفر یک گزارش صعود قله (که در پست قبل تقدیم شد)، 2 گزارش تصویری (همین پست و پست بعدی) و چند گزارش گردشگری (به زودی در 3 پست) هست که به امید مفید بودن به مرور منتشر می گردد.

همینجا از همسفران خوبم، حمید، شاهرخ و مصطفی که باعث شدن این سفر تقریبا 10 روزه یکی از بهترین سفرهای عمرم بشه تشکر میکنم.

برخی از عکسهای این گزارش توسط حمید (قاسمی زاده) عزیز گرفته شده!

 

 

کوهی زیبا و عجیب در مسیر زاهدان به خاش

یک نفر محلی طی یک داستان (به نظر ما تخیلی) تعریف کرد که در قبل از انقلاب به دستور شاه، این کوه شبیه صورت او در حال تراشیدن بوده که با انقلاب این کار متوقف میشه و این شکل میشه حاصل زحمات سنگتراشان!!!

در هیچ منبعی چیزی که بتونه این صحبت رو تأیید کنه یافت نشد.

 

ادامه مطلب...